INFO@NAVIGO360.CZ

Na co si dát pozor při výběru dodavatele?

h

Na co si dát pozor při výběru dodavatele?

Virtuální prohlídky jsou často vytvářeny pouze jako doplněk jiného projektu – například jako bonus k webovým stránkám. Úroveň těchto prohlídek je často nevalná a nenabízí žádné z výše uvedených prvků. Pro sociální služby je ale vhodné najít řešení, které bude promyšlené do hloubky.

  • Pokud je prohlídka k dispozici pouze na externím serveru, není nikdy vaše a platíte pronájem. To se vzhledem k dlouhodobému využívání prohlídky nemusí vyplatit.
  • Upozornil bych i na příliš rozsáhlé prohlídky ve stylu Google Street View. Nejsou pro potřeby sociálních zařízení vhodné. Procházíte se po prázdných chodbách, které o vašem zařízení nic neřeknou. Navíc mají zbytečně vysoké pořizovací náklady.
  • Prohlídka by měla ukazovat to, co potencionální návštěvníky zajímá nejvíce. Mělo by být příjemné se v ní pohybovat.

Virtuální prohlídku doporučuji objednávat od firmy, která má se sociálním sektorem zkušenosti. Podívejte se na dosavadní práci. Zjistěte, jestli by ukázkové prohlídky plnily cíle, které od prohlídky očekáváte. Zkuste se vcítit do role návštěvníka a projít si zařízení. Zavolejte tam, kde už prohlídku využívají, abyste se mohli inspirovat pro přípravu vašich požadavků. Našli jste to, co jste hledali? Nabídla vám prohlídka dostatečnou ukázku zařízení? Pokud ano, pak máte dobře nakročeno k výběru správného dodavatele.